Özel Hastaneler

Adanadaki özel hastaneler listesi (Telefon numaraları, adresler, tanıtım bilgileri ve sağlık birimleri) :

Özel Acıbadem Adana Hastanesi
Adres : Cumhuriyet Cad. No: 66 01130 Seyhan / ADANA

Tel. : 0 (322) 455 4444

Faks : 0 (322) 455 4400

E-Posta : adanainfo@asg.com.tr

Web Sayfası : http://www.acibadem.com.tr/Acibadem_Adana.asp

Acıbadem Adana Hastanesi Çukurova’dan Kıbrıs’a uzanan bölgede; Adana ve çevre illerdeki hastalara sağlık hizmeti sunmak için 2009 yılında faaliyete geçti. Tıbbın tüm branşlarında tanı ve tedavi hizmeti veren hastane uluslararası JCI akreditasyonuna da sahip.  Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane, SGK kapsamında Çocuk Onkolojisi, Kardiyoloji, Kemik İliği Nakli, KVC, Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji branşlarında anlaşmalı hizmet sunuyor.

Hastanenin kurulduğu 22.000 m²’lik kapalı alanda, 105 yatak kapasitesi, 6 ameliyathane ve 28 yoğun bakım yatağı bulunuyor. KVC ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri de hastanede yer alıyor.

Medikal Teknolojiler : Acıbadem Adana Hastanesi’nde onkoloji, kardiyoloji, meme sağlığı alanlarında da kullanılan güncel medikal teknolojilerin arasında; 4 Boyutlu Meme Ultrasonografi, Tüm Vücut MR, PET/BT, Trilogy, Tek Doz Radyoterapi, Greenlight, Bilgisayarlı Tomografi ve Gama Kamera cihazları bulunuyor.

Tıbbi Birimler:  Kanser çalışmalarını yürüten Acıbadem Adana Hastanesi’nde, Pediyatrik Kemik İliği Nakli Merkezi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Hematolojisi ve Tıbbı Onkoloji birimleri yer alıyor. Hastanenin çalışmalarını yoğunlaştırdığı tıbbi bölümler arasında; Tüp Bebek Merkezi, Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahi, Meme Sağlığı, Perinatoloji birimleri ile Kozmetik Dermatoloji ve Saç Ekim hizmetleri de bulunuyor.


Özel Adana Hastanesi
Adres : Atatürk Cad. Büyükşehir Belediye Çarşısı No: 23 Seyhan / ADANA

Tel. : 0 (322) 459 2222

Faks : 0 (322) 459 2555

E-Posta : bashekimlik@adanahastanesi.com.tr

Web Sayfası : http://www.adanahastanesi.com.tr

Özel Adana Hastanesi, 9000 m2 kapalı alanı ve 145 yatak kapasitesi, ameliyathaneleri, yoğun bakım üniteleri, laboratuvarı, tıbbi görüntüleme birimi, acil servisin ve 45 poliklinik muayene odası ile bölgenin en büyük özel hastanesidir.

SGK ile de anlaşmalı bulunan Özel Adana Hastanesi teknolojinin son ürünü aletler ile donatılmış olup her biri kendi alanında uzman olan deneyimli ve güvenilir 52 uzman doktor kadrosu ile gelişmiş ülkelerde yapılabilen her türlü teşhis, tedavi ve ameliyatlar yapılmaktadır.

Poliklinikler: Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji), Çocuk Hastalıkları ve Çocuk Cerrahisi, Dahiliye, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Nöroloji, Anestezi ve Reanimasyon, Biyokimya, Cildiye Hastalıkları, Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Hematoloji, Endokrinoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları, Kalp Damar Cerrahisi, Kalp Damar ve Göğüs Cerrahi, Kulak-Burun-Boğaz, Neonatoloji (Yenidoğan Yoğun Bakım), Onkoloji, Radyodiagnostik, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Üroloji, Yeni Doğan Yoğun Bakım ve Psikiyatri.


Özel Adana Metro Hastanesi
Adres : Mustafa Kemal Paşa Blv. No:15 Seyhan / ADANA

Tel. : 0 (322) 456 1900

Faks : 0 (322) 456 1933

E-Posta : info@metrohastanesi.com

Web Sayfası : http://www.metrohastanesi.com

 

ÖZÜLKÜ GRUP’un sağlık sektöründeki ilk yatırımı olan ve 1997 yılında kurulan Özel Adana Hastanesi (eski ismi; Universale Hospital)’den sonra açılan Özel Metro Hastanesi Adana ve bölge halkına hizmet vermektedir.  SGK ile anlaşmalı hastenedir.

Birimler: Acil Servis ve ambulans hizmetleri, Anestezi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Neonatoloji(Yenidoğan), Çocuk Cerrahisi, Deri Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıları, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji, Yüksek Riskli gebelikler, Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, Nöroloji, Üroloji, Sistoskopi, Androloji, Yoğun Bakımlar, Yenidoğan Yoğunbakım servisi ve Genel yoğun bakım.


Özel Algomed Hastanesi
Adres : Kozan Yolu Üzeri Sarıçam Mahallesi No:136 Yüreğir Otogar Karşısı Yüreğir / ADANA

Tel. : 0 (322) 333 0099

Faks : 0 (322) 322 2296-98

E-Posta : info@algomed.com.tr

Web Sayfası : http://www.algomed.com.tr

Adana Algomed Hastanesi, etik değerlerden ödün vermeden hastalarının haklarını gözeten, ihtiyaç,istek ve beklntilerini karşılayan, ulaşılabilir,kesintisiz ve güvenilir sağlık hizmetini çağdaş standartlarda sunan, sağlık hizmetinde ; “güveni, saygınlığı ve hasta memnuniyetini temel ilke edinmiş, çalışanları ile bütünleşmiş, kurumsal kimliği ile de öne çıkan, uluslararası düzeyde örnek bir kuruluş olmayı hedeflemekte olup, SGK anlaşmalıdır.

Tıbbi birimler: Acil ünitesi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları, Dahiliye, Dermatoloji (Cildiye), Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Göz Sağlığı, Kadın Hastalıkları Ve Doğum, Kulak-Burun-Boğaz, Mikrobiyoloji, Nöroloji, Ortopedi, Psikiyatri, Radyoloji ve Üroloji.


Özel Avrupa Hospital Hastanesi
Adres : Kenan Evren Bulvarı No: 43 Çukurova / ADANA

Tel. : 0 (322) 232 2425

Faks : 0 (322) 232 5253

E-Posta : adana@avrupahospital.com

Web Sayfası : http://www.avrupahospital.com/Avrupahospital-adana.html

Adana Avrupa Hospital hastanesi tümü kendi alanında uzman olan hekimler, uzman yardımcı sağlık personelleri ve başarıya odaklı idari kadrosu ile topluma kaliteli sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan SGK anlaşmalı bulunan öze bir hastanedir.

Tıbbi bölümler:Beslenme ve Diyet, Beyin Omurilik ve Sinir, Biyokimya, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Dahiliye, Dermatoloji (Cildiye), Eczacı, Fizik Tedavi Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Manuelterapi, Ortopedi, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Psikiyatri, Üroloji ve Radyoloji.


Özel Can Doğum ve Cerrahi Hastanesi
Adres : Reşat Bey Mah. Cumhuriyet Cad. No: 31 Seyhan / ADANA

Tel. : 0 (322) 458 5800

Faks : 0 (322) 453 7453

E-Posta : info@canhastane.com

Web Sayfası : http://www.canhastane.com

Adana Can Doğum ve Cerrahi Hastanesi 1990 yılında hizmete girmiştir. Can Hastanesi bütün cerrahi alanlarda hizmet vermekle birlikte kurucularının branşlarından dolayı kadın hastalıkları ve doğum bölümünde öne çıkmıştır.
Yıllardır bölgede hizmet veren hastane uyguladığı uygun fiyat politikası ile dar gelirli vatandaşların bile özel hastanelerle tanışmasını ve hizmet almasını sağlamıştır. Adana’da özel hastaneler arasında ilk bebek dostu ünvanı kazanan hastane olup SGK ile anlaşmalı hastanedir.


Özel Çukurova Göz Hastanesi
Adres : Çukurovagöz Hastanesi Yeni baraj mah. 8 Sk. No.15 ADANA (Sigorta ve Numune Hastanesi Yanı – Askeri Hastane Karşısı)

Tel. : 0 (322) 225 9494

Faks : 0 (322) 225 9360

E-Posta : info@cukurovagoz.com.tr

Web Sayfası : http://www.cukurovagoz.com.tr/

1992 yılında Aksu Göz Hastalıkları Tedavi ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. bünyesinde kurulmuş Çukurova Göz Hastanesi Türkiye’nin ilk göz hastanelerinden biridir. Hastane 14 yataklı olup, şehrir merkezinde ve hastaneler bölgesinde ulaşımı kolay bir yerde kurulmuştur. Hastaların rahat kullanımı için 50 araçlı otoparkı mevcuttur. Çukurova Özel Göz Hastanesi, full-time çalışan 4 Göz Hekimi ve yetişmiş sağlık personeli ile 24 saat hizmet vermektedir. Hastanede Göz Sağlığı ile ilgili her türlü muayene, tedavi, ameliyat tetkik ve tedavi yapılmaktadır.

Hizmetler: Poliklinik Hizmetleri, Göz Acil Müdahaleleri, Hareketli Protez Göz İmalatı, Glokom ( Karasu ) Tedavi ve Ameliyatı, Şaşılık Tedavi ve Ameliyatı, Göz Tembelliği Tedavisi, Göz Estetik Cerrahisi, Biometri ve Ultrason Birimi, Gözyaşı Kanal Ameliyatları, Bilgisayarlı Görme Alanı Ünitesi, Argon Lazer Tedavisi, Yag Lazer Tedavisi, SLT Lazer ile glokom tedavisi, Excimer Lazer ile Miyop, Miyop-Astigmat ve Hipermetrop Ameliyatları, Retina Dekolmanı Ameliyatı, Fako ( Katarakt ) Cerrahisi, F.F.A. (Flourescein Fundus Anjiografisi), Genel ve Lokal Anestezi ile Bütün Göz ve OCT (optik koherens tomografisi).


Özel Epc Hastanesi
Adres : 100. Yıl Mah. Carrefoursa AVM Yanı Çukurova / ADANA

Tel. : 0 (322) 260 0001

Faks : 0 (322) 260 0010

E-Posta : info@epc.com.tr

Web Sayfası : http://www.epc.com.tr

Birimler ve bölümler: Beyin Cerrahi, Üroloji, Genel Cerrahi, Fizik Tedavi, Kulak – Burun – Boğaz, Dermatoloji (Cildiye), Göz Hastalıkları, Ortopedi, Radyoloji, Estetik ve Plastik Cerrahi, Güzellik ve Cilt Geliştirme, Saç Ekim Ünitesi, Lazer Ünitesi, Beslenme ve Diyetetik, Yanık Tedavi Merkezi ve Laboratuvar.

Adana EPC hastanesi ve Anlaşmalı kurumlar: SGK (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı, Devlet Memurları), ANADOLU ANONİM SİGORTA A.Ş., TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş., TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİ ADANA ŞUBESİ.


Özel Güney Adana Hastanesi
Adres : Dağlıoğlu Mah. 14204 Sokak No:10

Tel. : 0 (322) 436 8888

Faks : 0 (322) 883 0134 – 435 6666

E-Posta : info@guneyadanahastanesi.com – bashekimlik@guneyadanahastanesi.com

Web Sayfası : http://www.guneyadanahastanesi.com

ÖZÜLKÜ Grup hastanelerinden biri olan Özel Güney Adana Hastanesi, 6400 m2 kapalı alanı 40 poliklinik, muayene odası, 24 saat devamlı 2 hekim ve icapçı (Tüm branşlarda) uzman hekimlerin desteğinde acil polikliniği ile Güney Adana ve çevresine hizmet vermektedir. Özel Güney Adana Hastanesi teknolojinin son ürünü aletler ile donatılmış olup, her biri kendi alanında uzman olan deneyimli ve güvenilir 52 uzman doktor kadrosu ile gelişmiş ülkelerde yapılabilen her türlü teşhis, tedavi ve ameliyatlar yapılmaktadır. 20 Ünitelik ve çok yönlü teknolojik aletlerle donatılmış Rehabilitasyon ve Fizik Tedavi salonu bulunan hastanede 5 çocuk hastalıkları,4 kadın doğum hastalıkları,3 kardiyoloji, 2 dahiliye, 2 genel cerrahi ve diğer tüm branşlarda birer uzman hekim bulunmakta, sindirim sistemi kanserlerinin erken teşhisinde kullanılan Endoskopi ve Kolonoskopi deneyimli gastroenteroloji uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Hastanede; Röntgen, Tomografi, MR, Ultrason, EKG, Eforlu EKG, EEG, EMG, Kalp Ekosu, Solunum Testi ve Laboratuar son teknoloji ile donatılmış olup bu hizmetlerden ek ücret alınmamaktadır.

Anlaşmalı kurumlar: SGK, Emekli Sandığı, Bağkur, AK Bank.


Özel Medline Adana Hastanesi
Adres : Belediye Evleri Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı No: 234 Çukurova Adana

Tel. : 0 (322) 455 2550

Faks : 0 (322) 248 2555

E-Posta : info@medlineadana.com.tr

Web Sayfası : http://www.medlineadana.com.tr

Özel Medline Adana Hastanesi, Haziran 2009 tarihinde açılmış olup, uzman doktorları, bilgi ve birikimlerini yakın ilgi ile birleştiren sağlık personeli, hasta odaklı hizmet anlayışı, kalite politikası, ileri tıp teknolojisi ile donatılan tanı-tedavi üniteleri, modern mekânları ve konforlu hasta odaları ile sağlıkta güvenin adresidir.

SGK ile de anlaşmalı olan Özel Medline Adana Hastanesi güney bölgesinde ilk JCI (Joint Commission International) Akreditasyon Kalite Belgesi`ni alan hastanedir. Amerika merkezli ve bağımsız bir denetim kuruluşu olarak faaliyet gösteren Joint Commission Internatıonal (JCI) hastanelerin dünya standartlarında olduğunun onaylaması için düzenli aralıklarla ve son derece titiz bir şekilde denetim yapmaktadır. Özel Medline Adana Hastanesi şu anda aktif olarak Irak, İran, Suriye gibi Ortadoğu ve Libya, Sudan gibi Afrika ülkelerinden hasta kabul etmesinin yanısıra JCI belgesinin ışığında Avrupa ülkelerinden hasta akışı olmaktadır. Ayrıca İncirlik Amerikan Hava Üssü’nün destek hastanesi olarak da hizmet vermektedir.

Medline Adana Hastanesi, 14.000 metrekare kapalı kullanım alanı, 28 yoğun bakım yatağı, 123 yatak kapasitesi ile 24 branşta hizmet vermektedir. Tam donanımlı 22 yeni doğan yoğun bakım kuvözleri ile bölgenin en büyük yoğun bakım ünitesi özelliğini taşımaktadır. Hastanemizin 5 ameliyathanesi ile Kalp Cerrahisi ve Beyin Cerrahisi dahil teknik destek gereken tüm branşlarda operasyon imkanı mevcuttur.


Özel Ortadoğu Hastanesi
Adres : Ziyapaşa Mah. 67055. Sokak No:1 Seyhan / ADANA

Tel. : 0 (322) 454 4430 – 0 (322) 400 0101

Faks : 0 (322) 458 5451

E-Posta : iletisim@ortadoguhastanesi.com.tr

Web Sayfası : http://www.ortadoguhastanesi.com.tr

Adana Ortadoğu Hastanesi Modern ve ileri teknoloji kullanarak profesyonel hizmet yönetimi ve uzman kadrosu ile 1988 yılından bu yana hastalara en kaliteli hizmeti sunan Adana ve Güneyin ilk özel hastanesidir. Hastanenin bölümleri:

Onkoloji

Onkoloji Bölümünde Tanı Tedavi ve Takibi Yapılan Hastalıklar:

 • Meme Kanseri
 • Mide Bağırsak Kanseri
 • Pankreas Kanseri
 • Safra Kesesi ve Yolu Kanseri
 • Beyin Tümörleri
 • Prostat kanseri
 • Testis Kanseri
 • Akciğer Kanseri
 • Baş Boyun Tümörleri
 • Karaciğer Kanserleri

Kardiyoloji

Kardiyoloji Ünitesinde Teşhis ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Kalp Krizi (Akut miyokard infarktüsü )
 • Koroner Arter Hastalığı
 • Kalp Kapağı Hastalıkları
 • Aort Damarı Hastalıkları
 • Hipertansiyon
 • Kolesterol Yüksekliği
 • Kalp Yetersizliği
 • Kalp Ritm Problemleri
 • Periferik Damar Hastalıkları
 • Koroner anjiografi
 • Stent uygulaması
 • Kalıcı ve geçiçi Kalp pili takılması

Teknik Olanaklar:

 • Elektrokardiografi (EKG)
 • Efor Testi (Treadmil )
 • Renkli Doppler Ekokardiyografi
 • Transözefagial Ekokardiyografi
 • Tansiyon ve Ritm Holter (24 saat tansiyon ve kalp ritmi izlemi)
 • Koroner Yoğun Bakım

Kalp Damar Cerrahisi

Kalp Damar Cerrahisi Kliniğimizde Yapılan Ameliyatlar:

 • Çalışan kalpte by pass
 • Pompada by pass
 • Abdomanil aorta stent konulması
 • Varis tedavisi
 • Kalp kapak ameliyatları
 • Karotis Arter Darlıklarının Düzeltilmesi

Genel Cerrahi

Bölümümüzde Yapılan Cerrahi Girişimler:

 • Kapalı safra kesesi ameliyatları
 • Taşlı kolesistit ameliyatı
 • Açık safra kesesi ameliyatları
 • Kapalı mide reflü ameliyatları
 • Lazer ile hemoroid ameliyatları
 • Guatır ameliyatı
 • Lazer ile kıl dönmesi ameliyatları
 • Meme hastalıkları
 • Mide ve kalınbağırsak ameliyatları
 • Kanser ameliyatları
 • Kasık ve göbek fıtığı ameliyatları
 • Hipertroidi hastalarına radyoaktif iyot tedavisi
 • Paratiroid adenomu
 • Kolonoskopi
 • Parsiyel mastektomi
 • Tiroid ince iğne aspirasyonu
 • Hemoroidektomi ameliyatları
 • Kolon tümörü ameliyatı
 • Modifiye mastektomi ameliyatı
 • Ostomi ameliyatı
 • Kesi fıtığı ameliyatı
 • Özefagus rezeksiyonu ameliyatı
 • Plonidal sinüs ameliyatı
 • İleus ameliyatı
 • Ultrasonografi eşliğinde meme biyopsisi
 • Umblikal herni
 • Hipertroidi hastalarına radyoaktif iyot tedavisi
 • Rektu miles
 • Apendektomi
 • Mide tümörü
 • Rektum tümörü

Üroloji

Bölümümüzde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Prostat ( lazer-kırmızı ışık ) ameliyatı
 • Prostat ameliyatı (TUR)
 • Mesane (idrar torbası ameliyatı)
 • Böbrek mesane ve idrar yolu taşları (lazer)
 • Hidroselektomi
 • Orşiopeksi
 • Radikal inguinal orşiektomi
 • Sünnet
 • Üreterorenoskopi
 • Basit orşiektomi
 • Sting operasyonu
 • Basit nefrektomi
 • Fimozis açılması
 • İnternal üretrotomi
 • Suprapubik sistrstomi
 • Transrektal USG eşliğinde prostat
 • Üretoroltotomi
 • Hipospadias
 • Penil kurvatör düzeltimesi
 • Ureterorenoskopi
 • Sistokopi

Nöroloji

Bölümümüzde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Serebrovasküler Hastalıklar
 • Beyin Kanamaları
 • Distoniler
 • Parkinson Hastalığı
 • Epilepsi
 • Diskineziler
 • Status Epileptikus
 • Multipl skleroz
 • Transvers myelit
 • İmmün Nöropatiler
 • Guillen Barre Sendromu
 • Huzursuz Bacak Sendromu
 • Vasküler Demans
 • Dejeneratif Hastlıklar
 • Akut İskemik inmeler
 • EMG
 • EEG
 • Uyku labaratuvarı

Göz Hastalıkları

Bölümümüzde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Retina hastalıkları tedavisi ve cerrahisi (Diabetik retinopati,retina dekolmanı,sarı nokta hastalığı)
 • Keratokonus
 • Excimer lazer
 • Katarakt ameliyatları
 • Göz glokom
 • Pterjium
 • Şaşılık

Çocuk Cerrahisi

Bölümümüzde Yapılan Cerrahi Girişimler:

 • Appendektomi
 • Boyun cerrahisi
 • Hidroselektomi
 • İnguinal herni (kasık fıtığı)
 • Kesi fıtığı ameliyatı
 • Mesane taşı kırılması
 • Orşiopeksi (testisin indirilmesi)
 • Pilonidal sinüs ameliyatı
 • Safra kesesi
 • Suprapubik sistostomi
 • Tırnak batması
 • Sindaktili
 • Varikoselektomi
 • Basit nefrektomi
 • Dil bağı
 • Hipospadias
 • İnguinal orşiektomi
 • Labial füzyo
 • Orşiektomi
 • Penil kurvatür düzeltilmesi
 • Rektal polip
 • Sünnet
 • Üreterelitotomi

Beslenme ve Diyet

Bölümümüzde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Biyoelektriksel empadans cihazı ile vücut analizi
 • Sağlıklı beslenme
 • Zayıflama
 • Kilo alma
 • Zayıflamanın yanında kilo koruma
 • Gebelik öncesi, gebelik ve laktasyon döneminde beslenme
 • Diyabet
 • Hipertansiyon, kalp damar hastalıkları
 • Karaciğer yağlanması, mide barsak hastalıkları
 • Böbrek hastalıklarında beslenme
 • Anoreksia , bulumia, ortoreksia vb. beslenme davranış bozuklukları
 • Çocuk beslenmesi
 • Sporcu beslenmesi
 • Besin intolerans (gıda duyarlılık) testi

Acil Servis

Acil servis Ünitesi,hastaneye müracaat eden acil durumdaki hastaların gerekli tıbbi müdahalesini zamanında ve eksiksiz yerine getirilmesini sağlayan ve 5 yataklı, 24 saat kesintisiz olarak aynı kalitede hizmet veren bir birimimizdir.

Ünitenin verimli çalışmasını sağlayan laboratuar,röntgen,tomografi,MR,ambulans desteği gibi bütün destek bölümler 24 saat çalışmakta olup,her birim kendi alanında deneyimli ve yetenekli tıbbi personel kadrosu hizmet vermektedir.

Cildiye

 

Özel Ortadoğu Hastanesi Dermatoloji Kliniğinde hastalarımızın dermatolojik muayene, tanı, tedavi ve takipleri modern bilim ışığında ve yüksek kalitedeki teknolojik ekipmanla sağlanmaktadır. Poliklinik ve yataklı servis hizmeti verilmektedir.

Klinik Dermatoloji:

–          Kriyoterapi (dondurarak tedavi),

–          Radyokoterizasyon (yakarak tedavi)

–          Lazer cerrahisi

–          Deri biyopsileri

–          Allerji testleri

–          Wood ışığı muayenesi

–          Mantar incelemesi ve kültürü

–          Paterji testi

–          Dermatolojik cerrahi uygulamalar

 

Kozmetik Dermatoloji:

–          Lazer Epilasyon: Yüksek enerjili diod lazer ile güvenilir, etkili ve kalıcı lazer epilasyon imkanı.

–          Fraksiyonel Lazer: MCL 30 süperfractional Er-YAG lazer ile ablatif ve fraksiyonel lazer tedavisi.

(Cilt gençleştirme, kırışıklık, lekeler, vücut çatlakları, gözenekler, ameliyat ve  yara izlerinin tedavisinde dünyadaki en etkili tedavilerden birisidir.)

–          Lazer ile eksternal varis tedavisi

–          Kimyasal Peeling

–          Roller Uygulamaları: Cilt gençleştirme, akne ve ameliyat izleri, selülit, çatlaklar, gözenekler ve bazı saç dökülmelerinin tedavisinde kullanılan yeni bir dermal tedavi şeklidir.

–          PRP (platellet yönünden zenginleştirilmiş plazma) tedavisi: Kırışıklıkların giderilmesi, cilt yenileme, yara ve akne izlerinin tedavisi, leke tedavisi, saç dökülmesi  tedavisinde kullanılan yeni bir kök hücre tedavisidir.

–          Botox uygulaması

–          Dolgu uygulaması

–          Cilt bakımı

 

Kadın Hastalıkları Ve Doğum

Bölümümüzde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Over kisti ameliyatı
 • Histerektomi
 • Normal doğum
 • Sezeryan doğum
 • Spinal anestezi ile ağrısız doğum
 • Jinekolojik ameliyatlarI
  • – Tanısal rahim içi girişim
  • – Sistosel ve rektosel tamiri
  • – Dış gebelik
  • – Bileteral tuba uterinaligasyonu
  • – Histerosalpinografi

Obstetri Bölümümüzde / Doğum Öncesi Gebelik İzlemi :

 • Riskli Gebelik Takibi
 • Hazırlık Testleri
 • Taram Testleri ( 2’li tarama testi , 3’lü tarama testi )
 • Tüm Genetik Testler
 • Doppler USG

Jinekoloji Ünitesinde

Kadın Hastalıkları İle ilgili Tanı ve Tedavi Yöntemleri :

 • İleri Cerrahi Girişimler
 • Aile Planlaması
 • Doğum Kontrol Yöntemleri
 • Pap smear
 • Momografi
 • Kemik Erimesi Taraması

Ürojinekoloji Ünitesinde :

 • Pelvik Taban Bozuklukları ( Rahim Sarkması ,İdrar Kaçırma )

Kulak – Burun – Boğaz

Bölümümüzde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Sinüzit
 • Geniz eti bademcik alınması
 • Burun eti ve eğrilme ameliyatı
 • Kulak zarına tüp takılması
 • Kulak ameliyatı
 • Burun tamponu konulması
 • İşitme tarama testi
 • Tiroglossal kitle ameliyatı
 • Radyofrekansla yapılan ameliyatlar
 • Alt konka rezeksiyonu koterizasyonu
 • Burun kemik ve kıkırdak yapılarında kırık operasyonu

Gastroenteroloji

Bölümümüzde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Endoskopik tanı ve tedeavi ünitesi
 • ERCP
 • Hepatoloji (Karaciğer hastalıkları )
 • Endoskopik biyopsi
 • Endoskopik polipektomi
 • Endoskopik pilor balon dilatasyonu
 • Kolonoskopi

Dahiliye

Bölümümüzde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Hipertansiyon
 • Kolesterol Yüsekliği
 • Metabolizma Bozuklukları
 • Şeker Hastalığı
 • Kas- Eklem Hastalıkları
 • Guatır Hastalığı
 • Mide-Bağırsak-Karaciğer ve Safra Kesesi Hastalıkları
 • Kan Hastalıkları

Beyin Ve Sinir Cerrahisi

Bölümümüzde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Boyun ve bel fıtığı ameliyatları
 • Beyin ameliyatları
 • Periferik sinir ameliyatı
 • Ventrikülo peritoneal şantlama
 • Supratentorial tümör çıkartılması
 • Servikal stenoz ameliyatı
 • Çökme kırığı hasarı ameliyatı
 • Anterior servikal diskektomi
 • Servikal foraminatomi
 • Spinal tümör ameliyatı
 • Beynin hasarlı kısmının çıkartılması
 • Periferik sinir sıkışması
 • Kafaiçi hematom boşaltılması
 • Lomber omurga

Ortopedi Ve Travmatoloji

Bölümümüzde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Artroskopik ameliyatları
 • Protez ameliyatları
 • Diğer ameliyatlar
 • Damar sinir tendom
 • Ön çapraz bağ ameliyatı
 • Diz ve çevresinden damarsal tümör çıkarılması
 • Total diz atroplasti
 • Dirsek çevresi kırıkları
 • Dirsek eklemini içeren kırıklar
 • Diz eklemi ve çevresi kırıkları
 • Omuz atroskopisi
 • Diz atroskopisi
 • Kapalı redüksüyon
 • Yüksek tibial osteotomi
 • Dejeneratif omurga

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bölümümüzde Sunulan Hizmetler:

 • Çocuk Hastalıklarının Erken Teşhis ve Tedavisi
 • Sosyal ve psikolojik gelişimlerin değerlendirilmesi,takibi
 • Çocukluk çağı taramaları
 • Aşı uygulamaları,aşı programı oluşturulması ve takibi
 • Büyme ve gelişmenin değerledirilmesi , takibi
 • Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri , aile eğitimleri
 • Acil müdahale gerektiren hastalıkların değerlendirilmesi
 • Monitörizasyon ve küvözde takip
 • Yeni doğan sarılığı
 • Emzirme problemleride çözüm önerileri
 • Allerjik hastalıkların teşhis tedavi ve takibi

Plastik ve Rekontsrüktif Cerrahi

Bölümümüzde Yapılan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi İşlemler:

 • Doğumsal Bozukluklar
 • Çene Cerrahisi
 • Yüz Şekil Bozuklukları
 • Yanık ve Sonrası Oluşan Şekil Bozuklukları
 • Genital Organların Şekil Bozuklukları
 • Yarık Dudak , Damak
 • Cilt Tümörleri
 • El Cerrahisi
 • Baş , Boyun Tümörleri
 • Yüzde Kemik ve Doku Travmaları

Bölümümüzde Yapılan Estetik Cerrahi Girişimler:

 • Yara İzi (skor)
 • Meme Küçültme
 • Meme Büyütme ve Meme Dikleştirme
 • Karın Germe (Abdominoplasti)
 • Liposuction ( Yağ alma )
 • Botoks , dolgu uygulamaları
 • Yüz gençleştirme
 • Göz Kapağı Estetiği (Bleferoplasti )
 • Kepçe Kulak Düzeltilmesi

Göğüs Hastalıkları

Bölümümüzde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar:

 • Opsturuktif Akciğer Hastalığı
 • Bronş Tümörleri
 • Pnömoni
 • Bronşit
 • Sarkoidoz
 • Allerjik Akciğer Hastalıkalrı
 • Solunum Fonksiyon Testleri
 • Pilorezi
 • Pnömotoraks
 • Pulmoner Emboli
 • Alt ve Üst Solunum Yolu Hastalıkları
 • Fiberoptik bronkoskopi
 • Torasentez

Radyoloji

Bölümümüzde Yer Alan Görüntüleme Cihazları:

 • Direkt Radyografi Sistemleri + CR Teknolojisi
 • Mamografi
 • Dijital Floroskopi
 • Ultrasonografi + Doppler Ultrasonografi
 • Manyetik Rezonans (MR)
 • Girişimsel Radyoloji
 • Kemik Dansitometrisi
 • Bilgisayarlı Tomografi
 • PACS (Görüntü Arşivleme ve İletişim Sistemleri )

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi

 

KLİNİĞİMİZDE UYGULANAN TEDAVİLER

 

FMS-MAS Fibromiyalji sendromu gibi kas ağrılarının tedavisi.

Boyun, sırt, bel, kalça, kas, eklem, kemik, ağrılarının tedavisi

Bel ve boyun fıtıklarının tedavisi

Dejeneratif eklem hastalıklarının, osteoartrit (Kireçlenmelerin) tedavisi.

Osteoporoz (kemik erimesi) Tedavisi.

Eklem problemlerinin önlenmesi veya eklem kısıtlılığının açılması.

Spor yaralanmalarının rehabilitasyonu.

Kırık, çıkık sonrası rehabilitasyon.

Kalça, diz ve omuz protez öncesi ve sonrası rehabilitasyonu.

Kas, tendon, bağ ve sinir yaralanmaları sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyonu.

Romatizmal hastalıkların tedavisi.

İnme sonrası yarı ve tam felç, omurilik yaralanması, kafa travması sonrası rehabilitasyonu

Serebral palsi (spastik çocuk) rehabilitasyonu.

Yüz felci sonrası rehabilitasyonu.

Skolyoz (Omurga eğriligi), kifoz (kamburun artması) tedavisi.

Menüsküs hasarı, cerrahisi öncesi ve sonrası rehabilitasyonu.

Donuk omuz ya da omuz eklem hareket kısıtlılığı tedavisi

Ampute rehabilitasyonu.

Ortez-Protez eğitimi.

Çeşitli operasyonlar sonrası gelişen lenfödem tedavisi

Enjeksiyon Tedavileri, Eklem içi enjeksiyonlar (diz, omuz), kireçlenme ve diğer eklem rahatsızlıklarında. Yumuşak doku enjeksiyonları, tendinit, tetik nokta, karpal tünel sendromu, tetik parmak vb.

 

KLİNİĞİMİZDE UYGULANAN TEDAVİ YÖNTEMLERİ

 

Elektroterapiler (TENS, Enterferans, Diadinamik akımlar)

Kısadalga diatermi

Ultrason

Hotpack

Parafin banyosu

Enfraruj

Kelebek girdap banyosu (whirepol)

Bel boyun elektrikli traksiyon

Vibromasaj

 

Psikiyatri

1.Majör Depresif  Bozukluk 2.Anksiyete Bozukluğu 3.Yaygın Anksiyete Bozukluğu

 • Bipolar Affektif Bozukluğu
 • Psikotik Bozukluk
 • Şizofreni

1.Somatoform Bozukluk 2.Sosyal Fobi 3.Obsesif Kompulsif Bozukluk 4.Dikkat Eksikliği 5.Hiperaktivite Bozukluğu 6.Davranım Bozuklukları 7.Tik Bozuklukları 8.Alkol Bozuklukları 9.Madde Bağımlılıkları 10.Kişilik Bozuklukları


Özel Ortopedia Hastanesi
Adres : Döşeme Mahallesi ( Çifte Minare Civarı) Cumhuriyet Caddesi No:64 Seyhan / ADANA

Tel. : 0 (322) 432 7777 0 (322) 400 0101

Faks : 0 (322) 436 8110

E-Posta : ortopedia@ortopedia.com.tr

Web Sayfası : http://www.ortopedia.com.tr

Adana Ortopedia hastanesi, hastaların başta Ortopedi dalında olmak üzere, Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi, Fizik Tedavi – Rehabilitasyon, Enfeksiyon Hastalıkları ve Dahiliye dallarında da sosyal güvenlik şemsiyesinden yararlanarak kolaylıkla başvurubilicekleri bir referans sağlık merkezidir. Hastanenin ana branşı; Doguştan Kemik ve Kas hastalıkları, omurganın kırık , çıkık ve yaralanmaları ve bunun sonucu oluşan şekil bozuklukları tedavisidir.

Tıbbi birimler: İlizarov, Omurga Hastalıkları, Omuz Hastalıkları, El ve El Bilek Hastalıkları, Mikro Cerrahi, Kalça Hastalıkları, Artroplasti, Minimal İnvaziv Cerrahi, Artroskopik Cerrahi, Diz Cerrahisi ve Spor Yaralanmaları, Ayak ve Ayak Bileği Hastalıkları, Çocuk Ortopedisi, Kas İskelet Sistemi Tümörleri, External Fiksatör ve Deformite Cerrahisi Bölümü,
Kemik Erimesi, Beyin, Sinir, Omurilik Cerrahisi, Anestezi ve Reanimasyon, İç Hastalıkları, Genel Cerrahi, Enfeksiyon Hastalıkları, Yoğun Bakım, Acil Hizmetler ve Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü.

Ortopedia Adana, SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve birçok özel sağlık sigortaları ile anlaşmalı bir hastanedir.


Özel Ceyhan Çınar Hastanesi
Adres : Cumhuriyet Mahallesi Ebulfeyz Elçibey Caddesi NO: 64 01960 Ceyhan / ADANA

Tel. : 0 (322) 611 3030 – 0 (322) 400 0101

Faks : 0 (322) 612 3031

E-Posta : info@cinarhastanesi.com.tr

Web Sayfası : http://www.cinarhastanesi.com.tr

Adana Ceyhan Çınar Hastanesi; Dahiliye, Kadın Doğum, Göz, KBB, F.T.R, Cildiye, Genel Cerrahi, Radyoloji, Laboratuvar, Acil, Diş bölümü de dahil olmak üzere tıbbin çoğu branşına sağlık hizmeti sunmaktadır.

Ceyhan Çınar Hastanesi SGK (ssk, bağkur, emekli sandığı), Özel Sigortalar, Bankalar ve Yurtdışı Sigortaları ile anlaşalı hastanedir.


Özel Kozan Sevgi Can Hastanesi
Adres : Karacaoğlan Mahallesi Zübeyde Hanım Cad. No:28 Kozan / ADANA

Tel. : 0 (322) 515 8787 – 516 6043 – 516 6044 – 516 6045

Faks : 0 (322) 516 6044

E-Posta : –

Web Sayfası : http://www.sevgicanhastanesi.com

Adana Kozan Özel Sevgican Hastanesi, 16 doktor ve bir inşaat mühendisi olmak üzere 17 kişi tarafından kurulan Sevgican Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.’nin sahibi bulunduğu özel bir hastanene olup, 15 Haziran 2008 tarihinde hizmete açılmıştır. İsmini insana sevgi ve saygısından alan Özel Sevgican Hastanesinde deneyimli ve güler yüzlü kadrosuyla yedi gün yirmi dört saat hizmet verilmektedir. Yaklaşık 700 m2 kullanım alanına sahip olan hastane binası 8 katlıdır.

Üniteler: Acil Servis, Ameliyathane, Yenidoğan, Yoğun Bakım Üniteleri, Laboratuvar, Dahiliye, Fizik Tedavi Hizmetleri, Genel cerrahi, Üroloji, Göz Hastalıkları, Ultrason Görüntüleme, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Travmatoloji, Nöroloji.


Özel Kozan Kalepark Hastanesi
Adres : Şevkiye Mahallesi Sokak No:3/A Kozan / ADANA

Tel. : 0 (322) 515 9191

Faks : 0 (322) 515 8923

E-Posta : info@kaleparkhastanesi.com.tr

Web Sayfası : http://www.kaleparkhastanesi.com.tr

Adana Kozan Kalepark hastanesi; Deneyimli güler yüzlü ve Uzman kadrosuyla Hasta Haklarına saygılı, Sağlık alanında en son teknolojiyi takip ederek yaşam kalitesini bilfiil yükselten Kaliteli, Ekonomik ve Çağdaş Sağlık Hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

Poliklinikler: Kardiyoloji (EKO Kardiyografi, EFORLU EKG, Tansiyon Ve Ritim 24 Saat Takibi), Genel Cerrahii Kadın Hastalıkları, İç Hastalıkları – Dahiliye, Çocuk Hastalıkları, Anestezi ve Ozon tedavisi ile acil servis.

Ayrıca devlet hastaneleri için: Adanadaki devlet hastaneleri listesi linkine bakınız.


Adana'daki Özel Hastaneler ile
Bu yazı Sağlık Kuruluşları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.